Martin Heidegger (po nacionalnosti Njemac), jedan od največih filozofa 20 vijeka, koji je vjerovao da je znanost ograničena jer je jednodimenzionalna. “Znanost ne razmišlja”, onda to ovisi o objektivnim činjenicama i ograničenjima na ono što mi danas percipiramo kao stvarnost.
Jedna od prijednosti “metafizike” (za razliku od fizike) je da se mogu percipirati stvari koje se ne mogu dokazati, ali koje se mogu zamisliti ili osjetiti.
Kroz maštu, se može stvoriti nova stvarnost, ako se prvo vizualizira slika nove mogučnosti, a zatim ujedini sva snaga ka tom cilju. Ključni dio ovog rada, kada je u pitanju našeg rada, naravno uzimajući u prvu ruku u obzir ljudski materijal koji se može smatrati dostupnim (ili koji se može držati kao svrha te dostupnosti) i razumljevanje da pogled na svijet “je da ostane bez značaja za praktični dizajn življenja jednog naroda, pod uvjetom da njegova struktura ideja ne postane „banner” borbenog pokreta kao što je rekao Adolf Hitler.
Bez spoznaje da zadatak zahtijeva „kamporientiranu” organizaciju može dovesti do zaustavljenja na intelektualizam i teoretske gluposti. Vizija naše budućnosti djeluje magnetski i ujedinjujući čimbenik za jedan borbeni pokret kao što je BPNP – i, kada je ukorijenjen u svojim članovima, biti će i u njihovim neposrednim okolinama.